REGISTRÁCIA | PRIHLÁSENIE

VIETE ČÍM CHCETE BYŤ?

Život v hokejovom svete môže byť metúci. Pokiaľ neviete kde sa a čím chcete byť. Všetky deti vedia, že chcú byť v NHL, ale len veľmi málo vie čo to znamená. Aby bolo možné sa ďaľej rozvíjať je potrebné poznať samých seba. 

 

Skúste to so svojimi hráčmi a opýtajte sa ich nech sa opíšu. Veľa hráčov sa opíše ako : rýchly korčuliar, budú mať tvrdú strelu, budú tvorcovia hry,...atď. 
Pre nás, ktorí pracujeme pri hokeji a športe nám nedávajú tieto odpovede veľa informácií o akého hráča sa jedná. Časť, ktorá je ešte viac znepokojujúca je skutočnosť, že nám hovoria, že hráči ani nevedie kto je on / ona. 

 

Čo je dôležité a oddeliť a ako sa oddeliť od zvyšku hráčov a zistiť na čo sa zamerať? 

Každý hráč musí nájsť seba, svoju vlastnú identitu, ktorá popisuje kto naozaj ste. Získanie tohto porozumenia vám poskytne úlnú dôveru, pretože je tam len jeden VY. Mali by ste byť schopní popísať samých seba, svoje zručnosti a atribúty, ktoré dôsledne vykonávate. My- tréneri ako "špehovia" nebudeme potrebovať číslo alebo meno, pretože budete mať možnosť vyniknúť medzi svojimi rovesníkmi. 

Pochopte, že skauti a tréneri si vždy hľadajú hráčov, ktorí môžu korčuľovať, čítajú hru a ktorí sú ochotní urobiť čokoľvek, aby pomohli tímu vyhrať. Takisto hľadáme hráčov , ktorý majú "pokoj" na hokejke a dôveru v seba samého každý deň. Hráči, ktorí majú plné pochopenie ich identity nikdy nevychádzajú zo svojej rutiny a vždy sa snažia využiť ich silné stránky a snažia sa ich jemne vyladiť. 

 

Príliš veľa hráčov /rodičov sa dnes zameriava na čokoľvek. V tréningovom svete je veľký HUMBUK. Snažia sa ísť von a získať  ="zohnať"  trénera na korčuľovanie, trénera na prácu s hokejkou, trénera na streľbu, aby si mohli zlepšiť svoje zručnosti. Potom počas sezóny, hráči stále rozmýšľajú prečo sa nezlepšujú... Sú zmetení po všetkých tých hodinách školení, je ich hra stále rovnaká. 

Hlavným dôvodom pre to je to, že práve izolujú všetky svoje schopnosti namieste ich zmiešania. Oni neboli poučení, ako využiť izolované zručnosti dohromady a vytvoriť súbor zručností. Preto sú hráči ponechaní so skupinou izolovaných zručností, ktoré nevedia ako správne miešať a preniesť do hry. Takže stále hráč nemá svoju identitu. 

 

Zručnostný tréning nieje len pre jednotlivé zručnosti. Aby bolo možné "vyrobiť" hráča, ktorý bude efektívny v hre, musíme im pomôcť určiť, KTO SÚ a naučiť rozvíjať zručnosti komplexne. Šikovní tréneri potrebujú vychovávať hráča o tom, AKO identifikovať svoje návyky, potom sa tieto zvyky snažíme iba vylepšovať. To pomôže každému hráčovi budovať svoje vlastné jedinečné súbory zručností. 

Súčasťou vzdelávacieho procesu od coacha je skutočne urobiť si čas, aby pochopil svojho hráča. My ako kauči, ako pedagógovia vieme, že žiadny dvaja hráči niesú rovnakí. Ak hráč hľadá pomoc od trénera, potom musíme študovať jeho hru, zvyky a poskladať ich silné a slabé stránky. 

Ďaľším krokom je vzdelávať hráča o našich zisteniach. To dodáva silu hráčovi ako spoznávať sám seba pri sledovaní napr. videohier. Tím my ako pedagógovia pomáhame prevziať kontrolu nad ich hrou a na druhej strane hráči začínajú chápať svoju identitu. 

 

A čo je najdôležitejšie ?!? MUSÍME začať od základu !!! Musíme vedieť určiť oblasti zlepšenia, ktoré sú potrebné a potom začať od základu v náväznosti na predchádzajúcu zručnosť. Takíto hráči budú podávať konzistenté výkony a budú prínosom pre svoj tím.

 

Ak viete komu by tento článok prospel, pošlite mu ho: 
http://www.icoach-cloud.com/blog-uspech-je-na-dosah-ako-ho-spoznat.html
www.icoach-cloud.com