REGISTRÁCIA | PRIHLÁSENIE

7 možností ako sa pripraviť na zápas od Mike Keenana
- bývalí tréner NHL a KHL

“najdôležitejšou úlohou trénera je postaviť správnych hráčov v pravý čas na ľad”. Bezpochyby to je rozhodujúce pre tímový úspech.
Rovnako spomína, že príprava na ďaľší zápas začína po záverečnej siréne predchádzajúceho zápasu.

Keď pride na hernú prípravu pred zápasom nič nieje dôležité ako taktická príprava. Kľúčom ku koučovaniu v správny čas je aj výborná príprava po fyzickej a psychyckej stránek hráčov.
V tomto článku môžete nájsť kľúč pre vytvorenie “rutiny” aby ste spoločne (tréneri+hráči) robili prípravu automaticky a jednoducho:

1.energia pre telo.

Výživa a hydratácia sú zásadné časti. Všetci hráči sú odlišní, pokiaľ ide o ich preferencie o tom, kedy jesť, ale ako tréneri musíme povedať pokyny. Existuje rôzne vela návodov ale v “dokonalom” svete by malo mužstvo jesť spoločne ako skupina pred zápasom. Takisto je vhodné mat “zdravotné” desiaty pred zápasom alebo medzi prestávkami v zápase. Musíte sa uistiť, že hráči nehrajú pod svoju výkonnosť na základe toho, že nemajú “palivo”.

2. Vytvorenie predzápasových “rutín”  

je dôležité aby hráči pochopili načasovanie činností pred stretnutím. Inými slovami vyzeral podobne, hodinu alebo hodinu a pol pred zápasom zraz, predzápasová diskusia, rozohriatie, obliekanie, rozcvička na ploche, predpríprava pred zápasom. Toto všetko sú “rituáli”, ktoré je potrebné naplánovať. Na jednu vec by sme však chceli upozorniť a to že hráči nemajú radi pokiaľ musia čakať na začiatok príliš dlho. Dôležité aj je že všetci hráči sú všade na čas.  

3.komunikácia o kľúčových bodoch

Väčšinou sa s celým teamom a svojim trénerským teamom stretnete až v šatni a hovoríte o tom čo je najdôležitejšie v zápase a v hre. Tieto veci musia byť veci na ktoré sa musíte zamerať a venovať im pozornosť. Kedykoľvek hovoríte s teamom obmedzte svoje body na tri. Mohli by ste to rozšíriť ale väčšina teamu sa zamerá len na 3 body. Komunikácia hráčov o týchto bodoch medzi hráčmi pomôže na ne aj myslieť počas zápasu a pred začiatkom ďaľšej tretiny alebo časti zápasu.

4. Kontrolujte rozcvičenie pred zápasom a iné aktivity.

 

 

 

 

Nikdy som nemal pocit, že hráči sa dokážu zodpovedným spôsobom rozcvičiť samy pred zápasom. Ak to chcete vykonať správne využite svoj trénerský team. Najlepšie využiť služby kondičného trénera a ten za to bude zodpovedný. Ide o kľúčový čas aj pre duševné koncentrovanie ako také.

 

5. Po určitom čase vypnite hudbu.

Hudba a revanie v šatni prispieva k nedostatku pozornosti. Je to zvyšovnie objemu všetkého na malom priestore. Jej negatívny význam: 

 

6. Odpočítavanie do komunikácie.

Uistite sa že všetci hráči vedia kedy majú byť oblečení.
Oznamujte “oblečení do 30min”
                       “oblečení do 15min” atď…
Dosiahnete to, že hráči nebudú v panike a budú pripravení k tomu že príde tréner povedať posledné slová pred zápasom.

 

7. Burcovanie teamu

Ako tréner nemusíte byť perfekcionalista, pokiaľ ide o vase predzápasové prejavy. Po prvé každá hra nieje boj o MS, tak aby hráči nemali pocit, že zakaždým musíte byť úžasný. Niekedy stačí úsmev, rýchly vtip, poučenie a “poďme”.
Ale je to čas tiež preskúmať tri body, ktoré ste vykonali predtým. Po druhé pokiaľ ide o “veľkosť” hry, vaši hráči budú poznať veľkosť zápasu. Budú sami dosť pripravení bez toho aby ste robili “humbuk”.
Často sa uplatňuje pravidlo, že hráči potrebujú viac sedimentačnej reči ako motivačnej.
Často potrebujete prísť nie vtedy keď si myslíte, že hráči sú pripravení a motivovaní ale vtedy keď sa sústredia ako by ste chceli aby takí boli pripravení a motivovaní.

Najlepší čas pre zavedenie predzápasových rutín je v predsezónnom období. Občas musíte vložiť zopár úprav ale držte sa týchto rituálov a vyplatí sa vám to v priebehu sezóny. 

 

AK NEMÁTE NIKOHO KTO BY VÁM POMOHOL, USMERNIL, PRÍPADNE KOMPLET VYPRACOVAL PLÁNY, RADI TÚTO ÚLOHU PREVEZMEME MY:

  1.  Krok  : pošlite nám mail na: info@icoach-cloud.com 
                   - uveďte v ňom aj Váš telefonický kontakt

  2.  Krok  : do 24 hodín Vás budeme kontaktovať mailom / telefonicky

  3.  Krok  : počas telefonátu sa nás pýtajte máte 15minútovú konzultáciu ZDARMA

  4.  Krok  : ak sa nám obom myšlienka spolupráce bude páčiť, tak sa spolu pustíme do práce

 

Zdroj: www.ricktraugott.com