REGISTRÁCIA | PRIHLÁSENIE

ANDREJ MESZÁROŠ 

- Boston Bruins (NHL), Ottawa Senators  (NHL), Tampa Bay Lightings (NHL), Philadelphia Flyers (NHL), Buffalo Sabres (NHL),
  Sibir Novosibirsk (KHL), Vancouver Giants (WHL), Dukla Trenčín, HK 95 Považská Bystrica 
- Majster sveta v hokeji 2002. 3.miesto  v hokeji 2003, 
- 2.miesto MS U18 (Rus) 
- 4.miesto Olympijske hry (Vancouver 2010)
- finále NHL s Ottawou Senators (06/07)
- účastník MS v hokeji -4x
- titul Majster Slovenska Dukla Trenčín (03/04)
- Majster sveta v hokejbale 1999 
- Spolu odohral v slovenskej reprezentácií v hokeji 106 zápasov a strelil 22 gólov 
 

1. Ako vidíš ľadový hokej dnes z pohľadu prípravy a špecifikácie ?

 Každý časť sveta má svoju vlastnú prípravu. Iné je to v USA a NHL iné je to v Európe a iné v KHL v Rusku. 
 Príprava v NHL je na najvyššej úrovni po všetkých stránkach. Starostlivosť o hráča je maximálna. S prípravou v  Európe sa to nedá porovnať. 
 Záleží to však aj od klubu v ktorom hráte. Sú tu špičkové kluby v ktorých sa príprava približuje NHL čo je výborné, ale  ako som povedal záleží to na okolnostiach a na kluboch ako sa k tomu postavia. 

 

 

 

2. Zažil si hokej aj mimo SR ako môžeš porovnať prípravu a samotný systém trénovania ?

Je to obrovksý rozdiel trénovania v podmienka a na Slovensku oproti USA či Rusku. Tréningy sú oveľa tvrdšie a intenzívnejšie. Príprava či už pred sezónou 
alebo na zápas je opäť na najvyššej úrovni a aj s individuálnym pohľadom. 

3. Ako by mal podľa teba vyzerať ideálny tréner ?

Podľa mňa ideálny tréner neexistuje :) (smiech) , ale dobrý tréner musí mať rešpekt, ale zároveň musí byť aj "ľudský", musí sa s ním dať komunikovať. 
Taktická vyspelosť je jednou z priorít, aby dokázal zmeniť veci či už podľa zápasu keď sa nedarí ale aj keď mužstvo v zápase vyhráva. 
Komunikácia medzi trénermi a hráčmi nebýva vždy ideálna, preto tréner by mal vedieť ako debatu smerovať a byť "nad vecou".  

 

4. Keby si zajtra mal začať ako tréner ľadového hokeja alebo hokejbalu využil by si služby icoach-cloud.com ?

Zatiaľ som túto otázku ešte neriešil. Trénerská práca je veľmi ťažká a sám neviem či by som do toho išiel. Ak áno,  videl som toho veľa a takisto aj zažil na svojej koži, preto by som určite čerpal zo svojich vlastných vedomostí a skúseností. Určite by som si musel niečo naštudovať, bez vzdelávania to nejde a preto by som využil
aj iCoach-Cloud na získanie vedomostí alebo informácií z oblasti streľby, taktiky a určite by som tieto odborné informácie doplnil o teoretické poznatky. 

5. Ako by si poradil novým hráčom a trénerom aby boli čo najúspešnejší ?

Všetci hráči a tréneri musia byť trpezliví. Nejde to zo dňa na deň. Každý jeden hráč aj tréner si musí prejsť určitou postupnosťou od spodu a prepracovať sa až nahor. Iná cesta nevedie.